23 מאי 2017 | מערכת StartIsrael
סטארט-אפ בשבוע: הכירו את Eco-Fusion

הפיתוח הראשון שלנו נקרא Serenita וזוהי מערכת המודדת את רמת הסטרס של המשתמש באמצעות מצלמת הטלפון החכם, המשמשת כחיישן ביו-רפואי. על ידי הצמדת האצבע לעינית המצלמה, אנו מאתרים שינוי בזרימת הדם, מבצעים ניטור של הדופק ומתוך גל הדופק בודקים את גל הנשימה ואת תנודתיות הדופק. לאחר אבחון רמת הסטרס, האפליקציה מפיקה עבור המשתמש סט תרגילי נשימות מותאם אישית המסייעים להורדתו.

מי אנחנו

אנו חברת Eco-Fusion, חברה המפתחת תרופות דיגיטאליות. הפיתוח הראשון שלנו נקרא Serenita וזוהי מערכת המודדת את רמת הסטרס של המשתמש באמצעות מצלמת הטלפון החכם, המשמשת כחיישן ביו-רפואי.  על ידי הצמדת האצבע לעינית המצלמה, אנו מאתרים שינוי בזרימת הדם, מבצעים ניטור של הדופק ומתוך גל הדופק בודקים את גל הנשימה ואת תנודתיות הדופק. לאחר אבחון רמת הסטרס, האפליקציה מפיקה עבור המשתמש סט תרגילי נשימות מותאם אישית המסייעים להורדתו.  שמי הוא ד"ר אורן פירסט, ואני יזם ויושב ראש החברה. בעברי כיהנתי כפרופסור למנהל עסקים באוניברסיטאות קולומביה וייל, וזה למעלה מעשור שאני מטפח ומקדם חברות טכנולוגיות בתחום הבריאות. אני שותף להקמתן של כ-10 חברות כאלו, שחלקן הונפקו או נרכשו. במקרה של Eco-Fusion, העניין האישי שלי בניהול אורח חיים בריא והחשיפה להשפעות החיובית השונות של ביצוע תרגילי נשימה, הובילו אותי ליצירת Serenita .

 

 

מה אנחנו מחדשים

רובנו חווים כמעט מדי יום מעמסות, דילמות, חוסר שליטה ושינויים מסוימים, אך המודעות להשפעות אלה, שלעיתים הן השפעות ארוכות טווח איננה גבוהה. ישנן כמה דרכי התמודדות עם מצבים אלו, אך המכנה המשותף להן הוא שהן אינן מדידות, רובן יקרות והן אינן נותנות מענה של הטבה מידית ברזולוציית זמן של דקות.  אנו הפכנו את הטלפון החכם, שהוא הכלי הנפוץ והזמין ביותר בעולם, להיות גם מכשיר האבחון וגם התרופה. לאחר האבחון, אנו מחשבים מהו המסלול האופטימלי לנשימה נכונה עבור המשתמש הספציפי, אשר יוביל להפחתת רמת הסטרס בצורה המיטבית, ומרגע זה אנו מודדים באופן רציף את אפקטיביות הטיפול וקצב הירידה. באמצעות היישום של 'מנגנון לימוד מכונה' (machine learning), המערכת מייצרת תרגילי נשימה מותאמים אישית. גילינו שבאמצעות הטכנולוגיה והשיטה שלנו רמת הסטרס יורדת מהר יותר, כמעט פי עשרה, מאשר בביצוע תרגילי נשימה ללא ליווי של האפליקציה.

 

האתגר הכי גדול שלנו הוא

להנחיל את חשיבות מדידת הסטרס והטיפול בו ככלל, ובפרט עבור מניעה של מחלות כרוניות. ישנם לא מעט מאמרים חשובים בתחום, אשר מציגים כי סטרס הוא המאיץ או הגורם של מחלות כרוניות רבות כמו סכרת, מחלות לב ופסיכופתולוגיות נפשיות. ידוע גם שכ-65% מביקורי הרופא בארה"ב הם בעקבות תסמינים המיוחסים לרמת סטרס גבוהה.

אם ניקח לדוגמה רק את מחלת הסוכרת - הפחתת הסטרס משפיעה בצורה ישירה על רמת הסוכר של חולי סכרת. בניסוי קליני שערכנו, חולי סכרת הצליחו להוריד באמצעות הטכנולוגיה שלנו, את רמת הסוכר ב-18% בתוך 8 שבועות.

לגבי שאר המשתמשים שלנו, למדנו כי מי שרמת הלחץ שלו גבוהה, יכול הודות לאפליקציה שלנו, להפחית את רמת הסטרס שלו ב-20% בתוך שלוש דקות בלבד מתחילת התרגול.  להערכתנו, אין כיום שום תרופה שמצליחה לתת מדידה אובייקטיבית-כמותית (מספרית) לרמת הסטרס בכל רגע נתון, ולנטר אותה בצורה המביאה להטבה מידית בתחושה של האדם.

 

אנחנו מאמינים שנצליח כי...

אנחנו לא רק מאמינים, אנחנו גם מצליחים :)

Serenita שלנו זכתה בתחרות של Doctors 2.0 בתואר אפליקציית הבריאות של השנה! גברנו על אלפי אפליקציות אחרות מכל רחבי העולם.  Doctors 2.0 הוא ארגון רופאים שמתמקד ברפואה דיגיטלית, ועורך תחרות שנתית בפריז בה מתמודדות חברות על תואר אפליקציית הבריאות של השנה.

 

אבל אי אפשר להצליח בלי…

האמונה שאנחנו עושים משהו גדול. אני באופן אישי עוסק בנושאי בריאות יותר מ- 15 שנה. אני מתרגל כבר שנים תרגילי נשימות למיניהם. למדתי כי נשימה נכונה מסייעת לי להפחית את רמת הסטרס באופן מובהק ויעיל יותר ממדיטציה שתרגלתי בעבר (ואני ממשיך לתרגל לפרקים). זו כבר עובדה ידועה שסטרס משפיע על תחלואת גוף ונפש, ולכן העדרו, יכול לסייע לאנשים רבים להירפא מתסמינים וממחלות הקשורות בו.

 

 

 

 

 

רצינו לומר תודה ל..

למשקיעים שנותנים בנו אמון, לשותפיי בחברה – פרופסורים מהבכירים בעולם ולבתי החולים הרבים שהחלו לבחון קלינית את הפתרון שלנו ועשויים לשלב אותו כחלק אינטגראלי מהטיפול במחלות שונות.

 

בעוד שנה מהיום אנחנו

מתוכננים לבצע רישום למסחר בארה"ב. בנוסף, מסיימים  ניסויים  קליניים נוספים בבתי חולים מובילים ברחבי העולם ומעל לכל, מטפלים  במיליוני אנשים אשר סובלים מרמת סטרס גבוהה.

 

כדאי לעקוב אחרינו כי...

כיום אנו מגייסים השקעה בפלטפורמת השקעות ההמונים ExitValley ומאפשרים לכולם להיות שותפים בחברה הצעירה והמצליחה שלנו לפני הזינוק הגדול.

 

ככה שומרים אתנו על קשר…

בדף הקמפיין שלנו ב-ExitValley

תגובות
הוסף תגובה

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של StartIsrael לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.